YÜKLENİYOR
DOĞA OKULLARI

Doğa Okulları, 2002 yılında Beykoz Kampüsü’nde 100 öğrencili bir okul olarak, eğitimin sınıflarda dört duvar arasında değil de doğayla iç içe açık alanlarda özgürce ve keyifle yapıldığı, çocukların görerek, yaşayarak ve eğlenerek öğrendiği, okula gitmenin sıkıntı değil mutluluk verdiği, bir eğitim düşüyle eğitim yolculuğuna adım attı. Doğadan örnek alınarak geliştirilen, dünyada benzeri olmayan ‘Doğa Konseptli Eğitim Modeli` ile farkını zamanla gösterdi.

Klasik, ezberci öğrenim kalıplarını yıkarak, özgün ve modern eğitim modelleri, dünya standartlarındaki eğitim teknolojileri, akademik ve sportif başarıları, konsept okulları, uluslararası vizyonuyla Türk eğitim sistemine pek çok yenilik getirdi.

“Doğa Okulları, Türkiye’de eğitime ‘altın çağı’nı yaşatıyor”

Doğa Okulları, ilk günden itibaren çocukların özgürce ve yaşayarak öğrendiği bir eğitim sistemini kurmak, onları hayata donanımlı hazırlamak, mutlu olmalarını ve iyi insanlar olarak yetişmelerini hedefledi. Bu eğitim felsefesini teknoloji ve modern altyapı ile destekleyerek sosyal ve sportif imkânlarını arttırdı. Klasik, ezberci öğrenim kalıplarını yıkarak eğitimde “yaparak, yaşayarak ve görerek öğrenme” anlayışını sistemleştirerek, öğrencilerinin akademik alandaki başarılarıyla göz doldurdu.

Öğrencilerimiz sadece akademik anlamda değil sporla, sanatla ve sosyal organizasyonlarla hayata hazırlanan bireyler oldu ve oluyor. Doğa Okulları’nda, Beykoz Kampüsü’nü model alarak bir eğitim felsefesi oluşturuldu; Doğa Konseptli eğitim Modeli. Ortaokulda bu modeli bir adım daha ileri taşıyarak,öğrencilere verilen temel derslerin yanında onları dünya vatandaşı haline getirecek SOES uygulamasına tüm kampüslerinde yer veriliyor.

Öğrencilerimiz sadece akademik anlamda değil sporla, sanatla ve sosyal organizasyonlarla hayata hazırlanan bireyler oldu ve oluyor. Doğa Okulları’nda, Beykoz Kampüsü’nü model alarak bir eğitim felsefesi oluşturuldu; Doğa Konseptli eğitim Modeli. Ortaokulda bu modeli bir adım daha ileri taşıyarak,öğrencilere verilen temel derslerin yanında onları dünya vatandaşı haline getirecek SOES uygulamasına tüm kampüslerinde yer veriliyor.

Doğa Okulları, bütün sınıflarında bulunan Akıllı Tahta ve Dijital Sınıf uygulamasıyla doğa ile teknolojiyi birleştiriyor, öğrencilerinin bu olanaklardan sonuna kadar yararlanmaları sağlıyor. Dünyanın en büyük eğitim teknolojisi sağlayıcılarından Promethean'ın dünya çapında 3500 eğitim kurumu arasından teknolojiyi en iyi kullanan eğitim kurumuna verdiği " Center of Excellence" ödülünü kazanan Doğa Okulları, modern teknolojik altyapısını her yıl güçlendirmeye devam ediyor.

KKTC kampüsü ile eğitim vizyonumuzu yurt dışına da taşıyan Doğa Okulları’nda, 2008-2009 eğitim yılında eğitime açılan Acarkent Kampüsü Üstün Zekalılar İlköğretim Okulu ile uzmanlar tarafından hazırlanmış dengeli ve zengin bir müfredat uygulayarak ülkemizde gerekli ilginin yeterince gösterilemediği bu öğrencilerin kapasitelerini ve yeteneklerini en iyi şekilde kullanmaları hedeflendi.

Doğa Okulları, yine Acarkent Kampüsü'nde lise öğrencilerine uygulanan IB (The International Baccalaureate) Eğitim Programı'yla kültürlerarası anlayış ve saygı aracılığıyla daha iyi ve daha barışçıl bir dünya yaratmaya yardım eden araştırmacı, bilgili ve meraklı genç insanları geliştirmeyi misyon edindi. Genç, dinamik ve yenilikçi eğitim kadrosuyla; Promethan, Apple, PearsonLongman, GEMS International Schools gibi dünyanın sayılı eğitim kurumlarıyla stratejik ortaklık yürüten, modern öğrenme tekniklerini ve dünya standartlarını takip eden Doğa Okulları, Türk eğitim sisteminin çehresini değiştiren, eğitimde yenilik hareketini başlatan Türkiye’nin lider eğitim kurumu olmayı başardı.

Doğa Okulları Başarı Tablosu
 • Türkiye’nin En İtibarlı Özel Okul Markası
 • Türkiye’ninEn Samimi Eğitim Kurumu
 • SXSWedu Konferansı'nda “Eğitimde Mükemmeliyet” ödülü
 • 2016 LYS Türkiye 9.luğu
 • 2016 SAT Sınavı'nda Matematik ve Fizik Bölümlerinde 800 Tam Puan
 • 2016 Mostratec Olimpiyatları’nda Dünya 2.'liği ve 4.'lüğü
 • 2016 - 2017 Genç Erkek Voleybol Takımı Dünya Şampiyonluğu
 • 2016 ISWEEEP Uluslararası Proje Olimpiyatları Dünya 3.lüğü
 • 2015-2016 Dünya Liseler Hentbol Şampiyonası Dünya 6.'lığı
 • 2015 GlobedMathleticsChellenge'de Birincilik
 • 2014 GEF (Global Education Festival) kısa film yarışmasında Dünya Birinciliği
 • 2014 TEOG'da 42 tam puanla Türkiye Şampiyonluğu
 • 2014 Uluslararası Roket Yarışması’nda Dünya 2.’liği, Dünya 4.’lüğü
 • 2013 TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması'nda Türkiye 1.'liği
 • 2013 Dünya Essay ve Kompozisyon Yazma Yarışması'nda Onur Ödülü
 • 2012 Uluslararası Online Matematik Yarışması World Math Days'de Bireysel Kategoride 3, Sınıf Kategorisinde ve Öğretmen Kategorisinde 1'er derece
…. VE DAHA NİCELERİ

Bugün, ürettiği eğitim modelleriyle dünyada birçok kurumun örnek aldığı Doğa Okulları, 70.000 öğrencisi, 8.000 öğretmeni ve 11.000 çalışanıyla eğitim sektörüne yön vermeye devam ediyor.100’ü aşkın kampüsüyle Türkiye’nin en büyük okullar grubu olan Doğa Okulları, ‘Yeni Nesil Eğitim’ vizyonuyla geleceğin tam donanımlı liderlerini güvenle yetiştiriyor.

www.dogaokullari.com